Původ: Skotsko, oblast Speyside

Cena:

0,02l
0,04l

120,-
220,-

Glenfiddich 18 y.o. je skutečně vynikající, dobře vyzrálá skotská whisky, která si vás získá svou vysokou kvalitou, příjemným aroma a bohatou chutí. Pochází z rodinného lihovaru, který si svou tradici a unikátní výrobní postupy uchoval až do dnešních dnů. Vyrábí se v malých šaržích, které nemají více než 150 sudů. Díky tomu může mistr vše pečlivě kontrolovat a whisky má jedinečné podmínky, aby v průběhu času mohla vystříbřit svou chuť. Zraje po dobu 18 let v sudech z amerického dubu a jemného španělského dřeva Oloroso, což jí propůjčuje delikátní chuťové a aromatické vlastnosti. Díky tomu v jediné skleničce můžete pomyslně ochutnat kombinaci jemného sladu, zralého ovoce, pečeného jablka a skvostné dubové tóny. Nesmíme opomenout ani stylový design láhve, který je pro tuto whisky již přímo typický.

Až do dnešních dnů je proces výroby neměnný a zcela autentický. Lihovar používá stále stejné ingredience a stejný zdroj vody, kterým je brilantně čistý vysokohorský pramen Robbie Dhu, jehož přírodní pramenitá voda tisíciletí protéká přes rašelinu a skotskou žulu. Díky tomu má své unikátní vlastnosti.
Elegantní aroma jemného sladu, zralého ovocného sadu, pečeného jablka a dubu bude jistě to první, co vás zaujme. Hned potom si vás získá chuť, která kombinuje dubové tóny, sušené ovoce, sladké bonbóny a decentní náznak oříšků.

Cena: 

 

0,02l

120,-

 

 

0,04l

220,-