Původ: Mauricius

Cena:

0,02l
0,04l

90,-
165,-

Lazy Dodo pochází z Mauricia – přesněji z Pamplemousses, okres na severozápadě ostrova. Rum se vyrábí s velkou pečlivostí a 175 let zkušeností v oblasti jedné z nejvíce fascinujících plantáží na Mauriciu.
V Pamplemousses je 37 hektarů velká komplexní botanická zahrada. Správci ostrova Isle de France (původní název ostrova) byla vytvořena v roce 1770. Bratři Victor, Charles a Eugene Harel zde založili svou firmu na zpracování cukrové třtiny a v průběhu let byla plantáž jednou z hlavních cukrových plantáží na ostrově.
Dodo, je vymřelý druh ptáka, který neměl fyzikální možnost prchat před novými osadníky ostrova, co vedlo jednak k jeho vyhubení, ale také k přezdívce Lazy – líný Dodo.

Aroma: Sladké s tóny zelených hroznů, ananasu, manga a plné exotiky.

Chuť: Příjemně vyvážená středně sladká s tóny hroznů, malého kousku ananasu, sladkého červeného grepu a jablek, vše zahaleno vanilkovým luskem a kouskem sladkého karamelu s krátkým teplým závěrem.

Destilace:
Čerstvě sklizená cukrová třtina z plantáže se přirozeně fermentuje po přesně určenou dobu. Díky odborným znalostem destilatérů je přírodní chuť cukrové třtiny a exotického ovoce zachována i ve finálním destilátu.
Zrání:
Během procesu zrání rum získává svou zvláštní, jedinečnou chuť, zraje převážně 12 let v sudech z francouzského dubu a sudech po bourbonu, v některých sudech byl uskladněn také sirup z cukrové třtiny.

Cena: 

 

0,02l

90,-

 

 

0,04l

165,-